Czy przedsiębiorca niewypłacalny już dziś może uzyskać całkowite oddłużenie w ramach upadłości gospodarczej?

Anna Błach30 listopada 2018Komentarze (0)

Pod rządami ustawy prawo upadłościowe od stycznia 2016 r. przepis art. 369 nabrał nowego znaczenia. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą i po ogłoszeniu ich upadłości firmowej, jest możliwe umorzenie zobowiązań, dla których spłaty nie wystarczyło majątku.

Jest to również szczególna okoliczność, nie jest powszechnie realizowana, nie mniej istnieją szanse na to aby po ogłoszeniu upadłości firmowej, bez konieczności upadłości konsumenckiej, umorzyć długi upadłej osoby fizycznej.

Jednakże z uwagi na swój rygoryzm dotyczy to wyłącznie przedsiębiorców, którzy złożyli wniosek o upadłość przedsiębiorcy w terminie właściwym, a ponadto posiadali majątek umożliwiający pokrycie kosztów postępowania upadłościowego.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 692 383 412e-mail: biuro@blach-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Błach Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Błach z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@blach-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: