Kiedy przedsiębiorca staje się konsumentem?

Anna Błach15 marca 2018Komentarze (0)

By osoba fizyczna mogła ogłosić upadłość nie może prowadzić działalności gospodarczej. Zakończenie prowadzenia działalności gospodarczej może odbyć się na dwa sposoby: ogłoszenie upadłości gospodarczej albo zamknięcie firmy. Wykreślenie z rejestru jest konieczne w każdym przypadku, gdy nie doszło do ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy.

Nie wystarczy zawieszenie działalności gospodarczej w rejestrze ani faktyczne zaprzestanie prowadzenia działalności. Zatem przez cały czas wpisu w rejestrze przedsiębiorców osoba fizyczna nie będzie mogła ogłosić upadłości konsumenckiej. Istotnym jest to, że zamknięcie działalności czyli złożenie wniosku o wykreślenie nie powoduje, że firma przestaje istnieć. Tryb zamknięcia firmy to tryb administracyjny, a zatem kiedy będziemy posiadanie ostatecznych decyzji o wykreśleniu z rejestru przedsiębiorców i wówczas możemy składać wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Został zniesiony termin 1 roku na oczekiwanie na złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej liczony od dnia zamknięcia firmy. Prowadzi to do wniosku, że Sądy mogą bardziej rygorystycznie podchodzić od osób które choć powinny nie ogłosiły upadłości gospodarczej, a w to miejsce zamknęły firmę i złożyli wniosek o upadłość konsumencką.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 692 383 412e-mail: biuro@blach-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Błach Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Błach z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@blach-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: