Anna Błach

adwokat
radca prawny

Prowadzę kancelarię adwokacką w Warszawie. Specjalizuję się w prawie upadłościowym. Pomagam ludziom umorzyć ich długi. Staram się, by moja praca była zawsze na najwyższym poziomie.
[Więcej >>>]

Wniosek na nowych zasadach

Anna Błach26 maja 2020Komentarze (0)

W dniu 24 marca 2020 r. weszła w życie nowelizacja prawa upadłościowego. Zmienił się także sam wniosek, tak że żądają ogłoszenia upadłości  należy podać więcej informacji  niż dotychczas W nowym wniosku należy wpisać dodatkowo:

  • informacje o osiągniętych przychodach w okresie 6 miesięcy przed złożeniem wniosku,
  • informacje o kosztach poniesionych na utrzymanie dłużnika i osób pozostających na jego utrzymaniu w ostatnich 6 miesiącach przed złożeniem wniosku,
  • informacje o czynnościach prawnych dokonanych przez dłużnika w ostatnich 12 miesiącach przed złożeniem wniosku, których przedmiotem były nieruchomości, akcje lub udziały w spółkach,
  • informacje o czynnościach prawnych dokonanych przez dłużnika w ostatnich 12 miesiącach przed złożeniem wniosku, których przedmiotem były ruchomości, wierzytelności lub inne prawa, których wartość przekracza 10.000 zł.

Powyższe dane służą sądowi upadłościowemu, który na tej podstawie może m.in. ocenić czy dłużnik nie zwiększył w sposób istotny stopnia swojej niewypłacalności, w szczególności przez trwonienie części składowych posiadanego majątku. Jednak z tych informacji może także skorzystać syndyk (jeśli sąd ogłosi upadłość). Dzięki tym informacjom syndyk będzie miał bowiem wiedzę czy rozporządzenia majątkiem przez upadłego mogą być bezskuteczne w stosunku do masy upadłości.

Także informacje nowe są niezbędne dla sędziego-komisarza, który dzięki nim będzie mógł w sposób indywidualny określić rzeczywiste potrzeby upadłego. Po zakończeniu postępowania upadłościowego , sędzia-komisarz musi ustalić w jakim zakresie mogą być na upadłego nałożone w przyszłości spłaty lub umorzone zaległości. Bierze przy tym pod uwagę uwagę potrzeby upadłego i osób pozostających na jego utrzymaniu, stan zdrowia i potrzeby mieszkaniowe.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 692 383 412e-mail: biuro@blach-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Błach Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Błach z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@blach-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: