Anna Błach

adwokat
radca prawny

Prowadzę kancelarię adwokacką w Warszawie. Specjalizuję się w prawie upadłościowym. Pomagam ludziom umorzyć ich długi. Staram się, by moja praca była zawsze na najwyższym poziomie.
[Więcej >>>]

Upadłość konsumencka – chore dziecko

Anna Błach24 maja 2023Komentarze (0)

Upadłość konsumencka - chore dzieckoPrawidłowo i rzetelnie zebrana dokumentacja oraz niezakłócony przebieg rozprawy pozwolił na ogłoszenie upadłości obojga małżonków.

Pani Urszula oraz pan Krzysztof trafili do mojej Kancelarii po tym jak u pani Urszuli została zdiagnozowana silna depresja, a wyniki badań lekarskich przedstawiały się mało obiecująco.

Stan zdrowia Pani Urszuli wynikał z problemów życiowych z jakimi się borykała – pomimo, iż miała kochającego męża, który był dla niej wsparciem, pani Urszula nie radziła sobie z problemami osobistymi i finansowymi.

Małżeństwo miało dwóch synów dzieci, w tym jednego poważnie chorego wymagającego całodobowej opieki, którą zapewniała pani Urszula.

Zrezygnowała ona z pracy, aby opiekować się dziećmi. Dochody pana Krzysztofa były bardzo skromne.

Utrzymanie dzieci wymagało znacznych nakładów finansowych – leki, turnusy rehabilitacyjne, dodatkowe środki higieniczne, itp. konsumowały niemal wszystkie dochody rodziny, tj. wynagrodzenie pana Krzysztofa i zasiłek opiekuńczy.

Małżeństwo zmuszone było zaciągać kolejne pożyczki i kredyty na pokrycie kosztów życia, przez co wpadli w spiralę długów.

A może ogłoszenie upadłości obojga małżonków?

Przychodząca wciąż korespondencja od wierzycieli, firm windykacyjnych, wezwania do udziału w postępowaniach sądowych oraz wizyty komorników, spowodowały stany lękowe u pani Urszuli, która była przekonana, że nie ma wyjścia z sytuacji.

Małżonkowie zjawili się u mnie po to , żeby spróbowała negocjować z bankiem zadłużenie.

Od razu zorientowałam się, że mogę im znacznie lepiej pomóc. 

Złożyłam wnioski o upadłość obojga małżonków.

Istotnym problemem był wpływ sytuacji stresowych na zdrowie pani Urszuli, zatem przed wyznaczonym terminem rozprawy spotykałam się z Klientami kilka razy i kilkakrotnie rekonstruowałam im przebieg rozprawy oraz przekazywałam o jakie informacje będzie pytał Sąd.

To pozwoliło pani Urszuli przejść przez przesłuchanie na rozprawie w sposób bezproblemowy, gdyż nie została zaskoczona przez Sąd, a to pozwoliło jej czuć się na sali sądowej dużo swobodniej.

Prawidłowo i rzetelnie zebrana dokumentacja oraz niezakłócony przebieg rozprawy pozwolił na ogłoszenie upadłości obojga małżonków, a z uwagi na sytuację życiową państwa Urszuli i Krzysztofa oraz bieżący kontakt z syndykiem pozwolił na zakończenie drugiego etapu postępowania upadłościowego sprawnie i pomyślnie dla moich Klientów.

Anna Błach
adwokat
radca prawny  

Photo by Vince Fleming on Unsplash

***

Oszukana przez konkubenta

Pani Justyna nie pracowała zawodowo, zajmowała się domem i dziećmi. Konkubent prowadził firmę dobrze prosperującą od lat.

W pewnym momencie skłonił on Panią Justynę do założenia swojej działalności gospodarczej, kobieta nie wnikała po co.

Ufała mu, była przeświadczona, że tak trzeba ze względów podatkowych, kredytowych i innych.

Cieszyła się że może być pomocna w działalności gospodarczej [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Błach w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Błach w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: